Biztonságos Óvoda Program

Biztonságos Óvoda

A pályázat célja a gyermekeket érintő legfontosabb közlekedésbiztonsági ismeretátadás támogatása, valamint az óvodai nevelési programba integrálható közúti közlekedésbiztonsági módszertan megismertetése a gyermekekkel.
A program elemei könnyen beépíthetőek az óvodai nevelés mindennapjaiba és jól hasznosítható ismereteket és gyakorlati tapasztalatokat nyújtanak a gyermekek számára.
Fontos számunkra, hogy minden gyermek megtanuljon biztonsággal kerékpározni, ismerjék a gyalogos- és kerékpáros közlekedés legfontosabb szabályait, a jelzőlámpát valamint a leggyakrabban előforduló közlekedési táblákat.
Ezeknek az ismereteknek a bővítése nem csak a gyakorlatban történik, hanem képességfejlesztő játékokon és társasjátékokon keresztül elméletben is.